Ekonomi Haberleri

İsviçre MB Başkanı: Para politikası enflasyonu dizginleyemiyor

İsviçre Merkez Bankası (SNB) Başkanı Thomas Jordan, faiz hareketlerinin henüz enflasyonu tam olarak dizginleyemediğini söyledi.

Jordan, “Para politikası hala enflasyonu fiyat istikrarı bölgesine demirlemek için yeterince sınırlayıcı değil. Para politikasını daha da sıkılaştırmamız gerekmesi olasılığını dışlayamayız” diye konuştu.

“Eğer enflasyon tahminleri fiyat istikrarı bölgesinin ciddi şekilde üzerinde olur ise, bu para politikasının çok gevşek olduğu anlamına gelir” diye konuşan Jordan, cari enflasyon tahmininin Banka’nın fiyat istikrarı hedefine yakın olduğunu da vurguladı.

İsviçre MB, 2022 Haziran ayında bu yana faizi 225 baz puan yükseltti. Banka’nın bir sonraki faiz toplantısı 22 Haziran’da yapılacak.

Bu makale daha öncesinde Para Analiz tarafından ele alınmıştır. Daha fazla detay için linke tıklayabilirsiniz.

Yatay Reklam Alanı (728x90)

BorsaYorum

Merhaba Halka Arz Gündem sitemize hoş geldiniz. Yaklaşık 10 yıllık deneyimimle beraber yeni web sitesi kurdum ve küçük yatırımcıyı korumak amacıyla bu sitede bir çok bilgi paylaşımında bulunacağım. Bu sitede borsa, halka arzlar, hisse senetleri ve bol bol yorumlarla beraber sizleri bilgilendiriyor olacağım. Amacımız parayı kazanmak ve çoğaltmak bu yolda her zaman Küçük Yatırımcı'nın yanındayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu