Halka Arz Olacak Şirketler

Koç Metalurji halka arz oluyor!

Koç Metalurji A.Ş. izahnamesini SPK’nın onayına sunarak halka arz sürecini başlattı. A1 Capital Yatırım Menkul Değerler A.Ş, toplam 125.000.000 adet hissenin satışının planlandığı halka arz düzenledi. Halka arz kapsamında satılacak 105.000.000 adet hisse sermaye artırımı yoluyla, 20.000.000 adet hisse ise satış yoluyla satışa sunulacak ve gelirin %84’ü şirketin kasasına gidecek.

Bizi youtube dan takip etmek için tıklayınız.

Bizi instagram dan takip etmek için tıklayınız.

Bizi telegram dan takip etmek için tıklayınız.

Bizi X ten takip etmek için tıklayınız.

Koç Metalurji halka arz oluyor! HABERLER, Gündemdekiler, HALKA ARZ ONAYI BEKLEYEN ŞİRKETLER, Şirket Haberleri Rota Borsa

Koç Metalurji halka arz ne zaman?

Şirketin hisseleri için planlanan bir fiyat istikrar sistemi bulunmuyor, halka arzın nasıl yapılacağı henüz belli değil, şirketin halka açıklık oranı %27,47 olacak. Halka arz çerçevesindeki dağıtım sistemi ise halen belirsizliğini koruyor. Kurumsal halka arzlardan elde edilen fonlar; Bunu altyapı tedarikine yatırım yapmak, yenilenebilir enerjiye yatırım yapmak, üretim ve işletme sermayesini artırmak için kullanmayı planlıyor. Halka arzın 2024 yılının ilk çeyreğinde gerçekleşeceği tahmin ediliyor.

Taslak izahname için tıklayınız

Yatay Reklam Alanı (728x90)

BorsaYorum

Merhaba Halka Arz Gündem sitemize hoş geldiniz. Yaklaşık 10 yıllık deneyimimle beraber yeni web sitesi kurdum ve küçük yatırımcıyı korumak amacıyla bu sitede bir çok bilgi paylaşımında bulunacağım. Bu sitede borsa, halka arzlar, hisse senetleri ve bol bol yorumlarla beraber sizleri bilgilendiriyor olacağım. Amacımız parayı kazanmak ve çoğaltmak bu yolda her zaman Küçük Yatırımcı'nın yanındayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu