Borsa Haberleri

Mia Teknoloji’den yapay zeka hakkında açıklama!

Mia Teknoloji A.Ş. (MIATK) tarafından 20 Şubat 2024 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde yapay zeka alanında stratejik ABD işbirlikleri hakkında açıklama yapıldı.

Mia Teknoloji'den Sürükleyici Teknolojiler Departmanı hakkında açıklama! HABERLER, Gündemdekiler, HİSSE HEDEF FİYAT, Şirket Haberleri Rota Borsa

MIA Teknoloji’nin yapay zeka teknolojileri kapsamında yapılan açıklamada; MIA Teknoloji Yönetim Kurulu Başkanı’na, çeşitli alanlarda Ar-Ge projeleri başlatmak ve yenilikçi araştırmalara yatırım yapmak, yeni şirketler oluşturmak, kurumsal ortaklıklar kurmak ve iş birliği yaparak nitelikli insan kaynağının geliştirilmesini teşvik etmek üzere yetki verilmesine ilişkin Yönetim Kurulu Kararı üniversiteler Bu kapsamda Amerika Birleşik Devletleri’nde faaliyet gösteren MIA Tech Corp. Şirketin özellikle sağlık çözümleri; Artırılmış gerçeklik, güvenlik, enerji verimliliği ve elektromobilite alanlarında yapay zeka çözümleri konusunda iş ortaklıkları ve olası işbirliklerinin kurulması amacıyla çeşitli toplantıların yapılacağı açıklandı.

MİA Teknoloji, yapay zekâ teknolojileri kapsamında; AR-GE projelerine başlanması ve çeşitli alanlarda yaptığı inovasyon çalışmalarına ilişkin yatırım yapılması, yeni şirket kurulması, şirket ortaklıkları yapılması ve üniversiteler ile ortak çalışmalar yapılarak nitelikli insan kaynağı gelişimine katkıda bulunulması konularında çalışmaları yürütmesi için MİA Teknoloji Yönetim Kurulu Başkanı’nın yetkilendirilmesine ilişkin yönetim kurulu kararı almıştır.

Bu çerçevede, Amerika Birleşik Devletleri’nde faaliyet gösteren MIA Tech Corp. Şirketimiz, sağlık çözümleri başta olmak üzere; genişletilmiş gerçeklik, güvenlik, enerji verimliliği ve elektromobilite alanlarında yapay zekâ çözümleri üzerine iş ortaklıkları kurma ve potansiyel iş birlikleri için çeşitli görüşmeler gerçekleştirecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

1 Set 3 lü borsa kitabımızı satın almak için tıklayınız.

Bizi youtube dan takip etmek için tıklayınız.

Bizi instagram dan takip etmek için tıklayınız.

Bizi telegram dan takip etmek için tıklayınız.

Bizi X ten takip etmek için tıklayınız

Yatay Reklam Alanı (728x90)

BorsaYorum

Merhaba Halka Arz Gündem sitemize hoş geldiniz. Yaklaşık 10 yıllık deneyimimle beraber yeni web sitesi kurdum ve küçük yatırımcıyı korumak amacıyla bu sitede bir çok bilgi paylaşımında bulunacağım. Bu sitede borsa, halka arzlar, hisse senetleri ve bol bol yorumlarla beraber sizleri bilgilendiriyor olacağım. Amacımız parayı kazanmak ve çoğaltmak bu yolda her zaman Küçük Yatırımcı'nın yanındayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu