Halka Arz

Dev Banka Yılın İlk Bilançosunu Açıkladı! Şirket 14 Milyar TL Net Kar Elde Etti

Türkiye İş Bankası A.Ş (ISCTR) Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden 2024 yılı ilk bilançosunu açıkladı. Banka tarafından yapılan açıklamaya göre şirket bu yılın ilk 3 ayında 14 Milyar TL net kar elde etti. Şirketin yapmış olduğu açıklamayla birlikte ilk 3 aylık dönemde banka tarafından elde edilen net gelir, zarar, borç ve diğer finansal rapor verileri belli oldu.

BİLANÇO DETAYLARI

Türkiye İş Bankası A.Ş (ISCTR) Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden 2024 yılı ilk çeyrek finansal raporlarını dün itibariyle duyurdu. Yapılan bildiriye göre, bankanın 2024 yılı ilk çeyrekte net kârı 14 milyar TL oldu, geçen yıl ilk çeyrek net kârı 12,9 milyar TL idi.  Yılın ilk 3 ayında 14 milyar TL düzeyinde kâr eden bankanın özkaynak büyüklüğü 275 milyar TL’ye ulaşırken, sermaye yeterliliği oranı ise yüzde 18,5 seviyesinde gerçekleştiği görüldü.

KAP üzerinden bildirilen finansal rapora göre, Türkiye İş Bankası, aktif büyüklüğünü Mart itibarıyla yıl sonuna göre yüzde 8,5 artırarak 2,6 trilyon lira seviyesine yükseltti. Bilanço açıklamasında bankanın ilerleyen zamanlardaki hedeflerine değinen İş Bankası Genel Müdürü Hakan Aran, “Sürdürülebilir ve uzun vadeli değer yaratmayı hedefleyerek eğitimden spora, bilimden çevre ve kültür-sanata katkı sunmayı sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

Türkiye İş Bankası A.Ş , Mart sonu itibarıyla nakdi kredi hacmi 1,3 trilyon TL, gayrinakdi kredi hacmi ise 467,5 milyar TL’ye ulaşarak ekonomiye sağlanan toplam kaynak tutarı 1,7 trilyon TL oldu. Ülkemizde birçok kişinin sürekli olarak kullandığı Türkiye İş Bankası A.Ş.’nin TP mevduat hacmi Mart 2024 döneminde 837,2 milyar TL’ye ulaşırken, toplam mevduat hacmi de 1,7 trilyon TL’ye yükseldiği görüldü.

ISCTR HİSSELERİ ETKİLENDİ Mİ?

Borsa İstanbul’da ISCTR koduyla işlem gören banka hisseleri 10 Mayıs kapanışına göre 13,51 TL seviyesinde. Şirketin hisseleri son bir ayda yatırımcısına yüzde 6,29 oranında kazanç sağlarken yıllık ise yüzde 139,54’luk bir getiri sağlamayı başardı.

Yatay Reklam Alanı (728x90)

BorsaYorum

Merhaba Halka Arz Gündem sitemize hoş geldiniz. Yaklaşık 10 yıllık deneyimimle beraber yeni web sitesi kurdum ve küçük yatırımcıyı korumak amacıyla bu sitede bir çok bilgi paylaşımında bulunacağım. Bu sitede borsa, halka arzlar, hisse senetleri ve bol bol yorumlarla beraber sizleri bilgilendiriyor olacağım. Amacımız parayı kazanmak ve çoğaltmak bu yolda her zaman Küçük Yatırımcı'nın yanındayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu