Halka Arz

Parayı İkiye Katlayan Holding Şirketi Milyon Dolarlık Yeni Yatırımını Duyurdu

Bera Holding A.Ş. Bugün (BERA) Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada, şirketin güneş enerjisi yatırımı açıklandı. Şirketin açıklamasında ayrıca şirketin güneş enerjisi santrallerine yaptığı yatırımların değeri de açıklandı. Bera Holding, yaptığı açıklamada sistemin kurulumunun holding şirketleri tarafından 6 ay içerisinde tamamlanacağını söyledi.

MİLYON DOLARLIK YATIRIM DUYURULDU

Bera Holding A.Ş. Bugün (BERA) Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada, holding grup şirketlerinden Bera Turizm İnşaat Seyahat Ticaret A.Ş., Adaçal Endüstri Mineraller Sanayi ve Ticaret A.Ş. ve Compen PVC Yapı ve İnşaat Malzemeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. Karaman’da toplam 2.748 kWe/3.601,26 kWp kapasiteli güneş enerjisi santrali yatırımı için 1.679.000 ABD Doları tutarında anlaşma imzalandığı bildirildi. Şirketten yapılan açıklamada güneş enerjisi santrali projesinin sistem kurulumunun 6 ay içerisinde tamamlanacağı belirtildi.

Şirket tarafından yapılan KAP bildirisinde şu ifadelere yer verildi.

Bizi youtube dan takip etmek için tıklayınız.

Bizi instagram dan takip etmek için tıklayınız.

Bizi telegram dan takip etmek için tıklayınız.

Bizi X ten takip etmek için tıklayınız

“Grup Şirketlerimizden Bera Turizm İnşaat Seyahat Ticaret A.Ş., Adaçal Endüstriyel Mineraller Sanayi ve Ticaret A.Ş. ve  Kompen PVC Yapı ve İnşaat Malzemeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından Karaman ili Kazımkarabekir ilçesi’nde toplam 2.748 kWe / 3.601,26 kWp gücünde Güneş Enerjisi Santrali yatırımı için 1.679.000- USD bedelli GES kurulumu anlaşması yapılmış olup, tesis kurulumunun 6 aylık bir sürede tamamlanarak devreye alınması planlanmaktadır.

Yapılan bu yatırım ile yıllık yaklaşık 5.000,- MW elektrik üretimi planlanmaktadır.

Kamuoyunun bilgisine saygılarımızla sunarız.”

BERA HİSSELERİ PARAYI İKİYE KATLADI

BERA koduyla Bursa İstanbul’da işlem gören bu şirketin hisseleri 16 Mayıs itibarıyla 18,24 lira seviyesinde. Bu şirketin hisseleri haftalık yüzde 3,70, aylık ise yüzde 5,30 düştü. Şirketteki uzun vadeli yatırımcılar paralarını ikiye katlayarak yıllık %103,57 kazanç elde etti.

EDİTÖR NOTU: Bu haberde yer alan ifadeler yatırım tavsiyesi değildir. Web sayfamız internet ortamında herkese açık olan bilgileri derleyerek, haberleştirir. İnternet sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.

Editör: Borsayorum

Yatay Reklam Alanı (728x90)

BorsaYorum

Merhaba Halka Arz Gündem sitemize hoş geldiniz. Yaklaşık 10 yıllık deneyimimle beraber yeni web sitesi kurdum ve küçük yatırımcıyı korumak amacıyla bu sitede bir çok bilgi paylaşımında bulunacağım. Bu sitede borsa, halka arzlar, hisse senetleri ve bol bol yorumlarla beraber sizleri bilgilendiriyor olacağım. Amacımız parayı kazanmak ve çoğaltmak bu yolda her zaman Küçük Yatırımcı'nın yanındayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu