Halka Arz

Yatırım Danışmanı Sitem Ederek 7 Günde Yüzde 70 Gerileyen Kağıdı Açıkladı

Tasarruf ve yatırım danışmanı Mert Başaran, bir haftada yüzde 70 düşen hisse senedine ağırlık verdi. Uzman, bir haftada yüzde 70 oranında değer kaybeden hisseyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Borsanın son dönemdeki yükselişleri yatırımcıların ilgisini çekmeye devam ederken bazı hisse senetlerinde düşüş sürüyor.

O HİSSEDE 1 HAFTADA YÜZDE 70 DÜŞÜŞ

Beşiktaş Futbol Yatırımları A.Ş. Bursa İstanbul’da işlem görmektedir. (BJKAS) son dönemde sert bir düşüş dönemine girdi. Şirketin hisseleri son günlerde istikrarlı bir şekilde düşerken, yatırımcılar hisse senedinin geleceğine ilişkin görüşlerini değerlendiriyor. BJKAS hisseleri 24 Nisan 2024’ten bu yana sürekli düşüş kaydederek 22,82 liraya geriledi. 19 Nisan’da 89,75 lira olan hissenin değeri, 11 Mayıs itibarıyla yüzde 74 kayıpla 22,82 liraya geriledi. Beşiktaş’ın bu lig sezonundaki performansının hisse fiyatlarını da etkileyeceği yönünde söylentiler olsa da bu düşüşün nedeni henüz yetkililer tarafından açıklanmadı.

Sermaye Piyasası Kurulu’ndan 19 Nisan’da yapılan açıklamaya göre, Beşiktaş Futbol Yatırımları hisselerindeki işlemleri nedeniyle Engin Meral, Neslihan Kaya, Nuri Budakoğlu, Adem Karataş, Muammer Göçgel ve Veysel Karadeniz’e 6 ay işlem yasağı getirildi. Bu aynı zamanda bu yasakların BJKAS hisse senedi fiyatındaki düşüşe gerçekten katkıda bulunup bulunmadığı sorusunu da gündeme getiriyor.

UZMAN İSİM AÇIKLAMADA BULUNDU

Tasarruf ve yatırım danışmanlığı gibi hizmetler sunan Mert Başaran, hisselerle ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “1 milyon yatırım yapan kişinin parası 330 bin TL oldu. Bu insanlar için çok üzgünüm! Yeni başlayanlar için lütfen bireysel hisse senetleri satın almayın! Özsermayeyi alın! Hiçbir hisse bir haftada %70 düşmez. Görgü. Borsa bir şans oyunu değildir ama kumar oynamak istiyorsanız borsada daha iyi bir kumarhane var! İyi şirketlerin bulunduğu büyük bir sepet fonunu mu seçersiniz? Yoksa bu hisse senedinin tek kısa vadeli temel taşı mı? “90 lira olan pay 22 liraya denk geliyor… Yazık, gerçekten yazık bu insanlara” dedi.

Yatay Reklam Alanı (728x90)

BorsaYorum

Merhaba Halka Arz Gündem sitemize hoş geldiniz. Yaklaşık 10 yıllık deneyimimle beraber yeni web sitesi kurdum ve küçük yatırımcıyı korumak amacıyla bu sitede bir çok bilgi paylaşımında bulunacağım. Bu sitede borsa, halka arzlar, hisse senetleri ve bol bol yorumlarla beraber sizleri bilgilendiriyor olacağım. Amacımız parayı kazanmak ve çoğaltmak bu yolda her zaman Küçük Yatırımcı'nın yanındayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu