Halka Arz

Haftanın Son Gününde Önemli Şirket ve Borsa Gelişmeleri

17 Mayıs itibariyle birçok şirket önemli kararlarını, iş anlaşmalarını, pay geri alımlarını KAP üzerinden bildiriyor. Dün SPK tarafından yayınlanan bültende birçok önemli gelişme yaşandı. Yatırımcılar yaşanan gelişmeleri sıkıca takip ederken haftanın son gününde şirketlerden bildirilen gelişmeleri de merak ediyor.

Bizi youtube dan takip etmek için tıklayınız.

Bizi instagram dan takip etmek için tıklayınız.

Bizi telegram dan takip etmek için tıklayınız.

Bizi X ten takip etmek için tıklayınız.


15 Mayıs Çarşamba Borsa ve Şirketlerden Öne Çıkan Gelişmeler

27 Mayıs açılışta BIST 100 endeksi önceki kapanışa göre %0,48 artışla 49,90 puandan 10.369,87 puana yükseldi. Bankacılık endeksi %0,27, holding endeksi ise %0,96 arttı. Sektör endeksleri arasında en karlı endeks yüzde 2 ile spor, en çok kazandıran endeks ise yüzde 0,11 ile gayrimenkul yatırım fonları oldu.

ŞİRKETLERDEN ÖNEMLİ GELİŞMELER

 • Kale Seramik (KLSER), hisse başına net 0,17 TL temettü ödeme kararı aldı.
 • Sanica Isı (SNICA), sermayesinin 135 milyon TL’den 344,4% oranında bedelsiz olarak 600 milyon TL’ye yükseltilmesi kapsamında yapılan başvurusu SPK tarafından onaylandı.
 • Sasa Polyester (SASA), tahsisli sermaye artırımı kapsamında yaptığı başvurunun SPK tarafından onaylandığını açıkladı.
 • Limak Çimento (LMKDC), Ergani Çimento Fabrikası’ndaki ön ısıtıcı kule modifikasyonu yatırımına yönelik alınan Yatırım Teşvik Belgesi’nin şirkete devir işlemlerinin tamamlandığını açıkladı.
 • Zedur Enerji (ZEDUR), sermayesinin 25 milyon TL’den 599% oranında bedelsiz olarak 174,7 milyon TL’ye yükseltilmesi kapsamında yapılan başvurusu SPK tarafından onaylandı.
 • Bera Holding (BERA)’in, grup şirketlerinden Bera Turizm, Adaçal Endüstriyel ve Kompen PVC Yapı tarafından Karaman’da GES yatırımı için 1,7 milyon dolar bedelli GES kurulumu anlaşması yaptığını açıkladı.
 • Onur Yüksek Teknoloji (ONRYT) ve Özyaşar Tel ve Galvanizleme (OZYSR) halka arz başvurusu dün SPK tarafından yayınlanan bülten ile onaylandı.
 • Koç Metalurji (KOCMT), payları bugünden itibaren Yıldız Pazar’da işlem görmeye başlayacak.

PAY GERİ ALIMI YAPAN ŞİRKETLER

 • PEKGY, paylarının geri alınması kapsamında 500.000 adet payı 10,58 TL fiyattan geri aldı.
 • VERUS, paylarının geri alınması kapsamında 3.704 adet payı 250 TL fiyattan geri aldı.
 • GEDIK, paylarının geri alınması kapsamında 164.597 adet payı 15,74 – 15,95 TL fiyat aralığından geri aldı.
 • MPARK, paylarının geri alınması kapsamında 5.000 adet payı 279,25 – 280,00 TL fiyat aralığından geri aldı.

17 Mayıs itibariyle temettü ödemesi gerçekleşrirecek şirket bulunmuyor.

Yatay Reklam Alanı (728x90)

BorsaYorum

Merhaba Halka Arz Gündem sitemize hoş geldiniz. Yaklaşık 10 yıllık deneyimimle beraber yeni web sitesi kurdum ve küçük yatırımcıyı korumak amacıyla bu sitede bir çok bilgi paylaşımında bulunacağım. Bu sitede borsa, halka arzlar, hisse senetleri ve bol bol yorumlarla beraber sizleri bilgilendiriyor olacağım. Amacımız parayı kazanmak ve çoğaltmak bu yolda her zaman Küçük Yatırımcı'nın yanındayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu