Halka Arz Bülteni

İGDAŞ Halka Arz mı Edilecek?

İstanbul Belediyesi, şehrin gaz dağıtım şirketi İGDAŞ’ı halkın hizmetine sunmayı planlıyor.

İBB Mali Hizmetler Daire Başkanı Neslihan Vural, şirketin halka arzına ilişkin verdiği bilgide, İBB’nin halka arz onayının geçerli olduğunu, yatırım bankası onay aşamasından önce bazı araştırmaların yapılması gerektiğini ve bu sürecin yeniden düzenlenmesi gerektiğini anlattı.

Bizi youtube dan takip etmek için tıklayınız.

Bizi instagram dan takip etmek için tıklayınız.

Bizi telegram dan takip etmek için tıklayınız.

Bizi X ten takip etmek için tıklayınız

İGDAŞ’ın halka arz planı ilk olarak 2010 yılında gündeme geldi ancak hayata geçirilmedi. Vural, daha yüksek doğalgaz tarifesinin onaylanması durumunda İGDAŞ’ın maliyetinin 10 milyar dolara ulaşabileceğini kaydetti. Bloomberg’e konuşan HT Vural, İBB’nin İGDAŞ’taki hissesini yüzde 90’dan yüzde 20’nin altına düşürmeyi planladığını söyledi. Şirketin 2022 yılındaki satışları 35,8 milyar lira olarak gerçekleşti.

İSPARK da Halka Arz Edilebilir

Vural, otopark şirketi olan İSPARK’ın, su şirketi Hamidiye’nin ve Halk Ekmek’in de satış için potansiyel varlıklar olduğunu belirterek, İGDAŞ’ın ardından İSPARK’ın da halka arz edilebileceğini ancak bunun henüz masada olmadığını söyledi.

Yatay Reklam Alanı (728x90)

BorsaYorum

Merhaba Halka Arz Gündem sitemize hoş geldiniz. Yaklaşık 10 yıllık deneyimimle beraber yeni web sitesi kurdum ve küçük yatırımcıyı korumak amacıyla bu sitede bir çok bilgi paylaşımında bulunacağım. Bu sitede borsa, halka arzlar, hisse senetleri ve bol bol yorumlarla beraber sizleri bilgilendiriyor olacağım. Amacımız parayı kazanmak ve çoğaltmak bu yolda her zaman Küçük Yatırımcı'nın yanındayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu